Path


Strona główna »  Artykuły

Artykuły

Zapytaj o poradę

Zapytaj o poradę lub podziel się swoim doświadczeniem.

Na wasze e-maile czekamy pod adresem: kosmetolog@kosmetolog.com.pl

Chcesz opublikować swój artykuł ? Prześlij go nam - publikujemy artykuły bezpłatnie.

Jak przekonać klientów do masaży w twoim SPA

Rozmawiałam ostatnio z masażystą z dużego ośrodka sportowego stwierdził on, że ludzie po długim pobycie na siłowni, treningu nie mają czasu już czasu na masaż mimo spiętych mięśni, tym samym obolałych pleców i braku relaksu.

Zaproponowałam następujące rozwiązanie - masaż częściowy gorącymi kamieniami w promocyjnej cenie lub – przy zakupie karnetu na siłownię 1 masaż gratis. Rozwiązanie to okazało się hitem do tego bardzo dobrą okazją do zaprezentowania umiejętności masażysty. Klienci docenili kompleksową obsługę , dbałość o ich zdrowie oraz szacunek dla ich czasu.

Z piękną skórą na urlop

Już wkrótce początek okresu urlopowego, w którym każdy pragnie wyglądać nie tylko szczupło i zdrowo, ale także pokazać piękny, zdrowy koloryt skóry.

„Być piękną” jest zawsze wyzwaniem dla kobiety

Zachowanie urody i młodości było i jest jednym z naturalnych pragnień kobiety. Ideał kobiecego piękna zmieniał się na przestrzeni wieków, a wraz z nim zmieniały się metody i środki służące upiększaniu.
W historycznej przeszłości „kobietą sukcesu” była żona-matka. Współczesna „kobieta sukcesu” to kobieta niezależna, odnosząca przede wszystkim sukcesy zawodowe, często osoba samotna z wyboru.

Lipoliza iniekcyjna - zamiast liposukcji?

Miejscowe nagromadzenia tłuszczu, cellulit, z wiekiem wiotczejąca czy wysuszona skóra, należą obecnie do najczęstszych chorób cywilizacyjnych wśród naszej populacji, dotykających właściwie każdego. Nic więc dziwnego, że współczesna medycyna z roku na rok donosi o nowych rozwiązaniach likwidujących tego typu problemy. Wielu pacjentów boi sie jednak działań typowo inwazyjnych.

Depilacja laserowa – aby zdążyć przed latem.

Wiele się mówi o usuwaniu zbędnego owłosienia metodą - IPL dlaczego należy wykonać zabieg usuwania owłosienia właśnie zimą ? Jak wybrać gabinet w którym będziemy bezpieczni ?

Kosmeceutyki to coś więcej niż kosmetyki dla wymagających

Kosmeceutyki to produkty kosmetyczne, zawierające aktywne składniki, które mogą wpływać na procesy fizjologiczne zachodzące w skórze człowieka.

Co powinny zawierać preparaty pielęgnacyjne do cery naczynkowej:

  • oczar wirginijski- Hamamelis virginiana – działanie silnie regenerujące, przeciwzapalne, bakteriobójcze, oczyszczające, przeciwkrwotoczne, poprawiają ukrwienie skóry; zalecane stężenia: 1,5-3% kremy, 2-7% maseczki do skóry naczyniowej,
  • algi morskie- zawierają witaminy, makro- i mikroelementy, wzmacniają, nawilżają, łagodzą podrażnienia, uspokajają,
  • miłorząb japoński (Ginkgo biloba)- uelastycznia ściany naczyń krwionośnych, zmniejsza kruchość naczynek, poprawia krążenie w naczyniach włosowatych,

Mandel Peel w medycynie estetycznej

Kwas migdałowy jest dobrze znany pacjentom jako składnik wielu kosmetyków likwidujących objawy starzenia, przebarwienia i zmiany trądzikowe.