Path


Strona główna »  Artykuły »  Kto, kiedy i co może zaoferować kobiecie w ciąży ?

Baby Spa

Wiele obiektów w Polsce, tak dziennych jak i hotelowych nosi w nazwie med Spa, medical Spa, medi Spa... Chwytliwe bo nie dość, że na wstępie mówimy Klientowi że jesteśmy medyczni (zatem pewnie godni zaufania, fachowi, przygotowani medycznie etc), to jeszcze drugi człon wskazuje, że łączymy to z pewnego rodzaju ekskluzywnością miejsca medycznego. Jak to wygląda w praktyce, nie chciałbym oceniać, nie to jest tematem tego artykułu.

Z ramienia owego medical Spa mamy strasznie niszowy w Polsce temat Baby Spa. I nie pisze bynajmniej o Spa dla dzieci, choć i takie coraz częściej powstają. Mówię o ofertach dla kobiet w ciąży, oraz tych, które właśnie stały się szczęśliwymi mamami. Oferty skierowane dla świadomych mam i przyszłych mam. Świadomych potrzeby dbania nie tylko o swoje zdrowie począwszy od skóry, przez kręgosłup a na paznokciach kończąc, ale przede wszystkim dbania o maluszka. Bo im zdrowsza mama tym malec w lepszej formie przywita świat.

Pytanie zatem nasuwa się od razu kto, kiedy i co może takiej kobiecie zaoferować?

Wykształcony fizjoterapeuta bez konieczności posiadania dodatkowych uprawnień, poza dyplomami uczelnianymi, świetnie rozpocznie pracę z Kobietą przy nadziei. Masaż w pozycjach ustalonych na boku, w pozycji siedzącej, drenaże opuchniętych i często obolałych nóg. Ćwiczenia oddechowe. Poszerzając wiedzę o dodatkowe kursy i szkolenia specjalistyczne może pójść o kilka kroków dalej. Specjalne ćwiczenia, dobierane indywidualnie tak do tygodnia ciąży jak i do konkretnej kobiety stricte, ćwiczenia w wodzie, napinania, oddechówka, praca miednicy małej. To już spory zastrzyk wiedzy potrzebnej, ale i praca, jaka daje terapeucie niesamowitą radość. Kosmetyczki i kosmetolodzy, podolodzy zadbają o piękno skóry.

Czy można chcieć więcej? Można i trzeba!

Mało kto wie, że gdy dziecię ujrzy już ten ogrooomny i zadziwiający świat, to jego mama od momentu porodu ma niewiele czasu by jak najszybciej i najefektowniej wrócić do formy. Kluczowe jest pierwsze...6 tygodni. Tylko sześć tygodni. Wówczas to w organizmie kobiety „burza hormonalna” jest porównywalna z tą, jaka ma miejsce w czasie ciąży. Zatem tylko wtedy jest szansa, by to co spowodowało przyrost masy, teraz dało możliwość szybkiego powrotu do formy. Hormony wówczas to najlepsi przyjaciele kobiety ale i terapeutów. Dzięki ich wysokiemu poziomowi pracujący z kobietą terapeuci, lekarze czy kosmetyczki mają dużo większe Jszanse by przywrócić ją do wymarzonego rozmiaru XS
Stare przekłamania mówią, że z kobietą w połogu się nie pracuje, że niby trzeba poczekać ok 6-8 tygodni na pierwsze zabiegi. Bzdura! Trzeba działać szybko, ale i wiedza potrzebna jest niemała. Świadomość tej pracy jest świadomością podnoszącą społeczną odpowiedzialność za dobro ogółu społeczeństwa. Zdrowa kobieta to zdrowe dziecko, czyli silniejsze pokolenie. Naturalnie i ojciec nie jest bez znaczenia, wiadomo, ale nie o tym dziś piszę.

Jest jeszcze jeden temat absolutnie pomijany w polskich obiektach Spa. Zupełnie inny wymiar Baby Spa, niszowy, wymagający największej medycznej i terapeutycznej wiedzy, osiągalny dla ambitnych. Spa skierowane ofertą Baby dla kobiet, które mają problem z zajściem w ciążę! Temat ten raz podjął jeden polski obiekt i nie uniósł go. Nie przez brak zaplecza, raczej z innych względów.

Wyobraźmy sobie sytuację. Do obiektu przyjeżdża kobieta, która od miesięcy, lat ma problemy z zajściem w ciążę. Nie wkracza tu jak do kliniki leczenia niepłodności na masówkę, ale jak do holistycznego Spa, gdzie fachowcy zadbają o powodzenie akcji mama +tata = bobas. Wspaniałe wnętrza, atmosfera Spa, filozofia miejsca. Lekarz(e) znający temat najlepiej, terapeuci odpowiednio przeszkoleni. Sprzęt do USG, i kilkanaście badań wykonywanych w ciągu 21 – 28 dni. Obserwacja zachowań organizmu, badania poziomu hormonów, zabiegi fizjoterapeutyczne ( do łask wracają choćby w tym temacie majtki borowinowe), pola magnetyczne stymulujące jajniki, ćwiczenia podnoszące ukrwienie i siłę ogólną, sprawność Kobiety. W końcu kąpiele specjalne, zmiana żywienia a propos poziomu hormonów, zmiana Klimatu i... przyszły tata. Na teraz, na już! Lekarz ocenił i dał zielone światło.

Zmiana otoczenia, atmosfery, charakter miejsca, w końcu diagnostyka i zabiegi. To wszystko to nie Freudowski strumień świadomości Pudy, to fakty. Niestety totalnie pomijane.
Potrzeba tu dużo nakładów pracy i wielu podmiotów współpracujących ze Spa. Niesamowitej dyskrecji i jeszcze dokładniej zaplanowanej kontroli procesu leczenia. Ale warto. Powodów jest kilka – po pierwsze – przesłanki statystyczne, po drugie samorozwój i samorealizacja pracowników obiektu podnoszących niesamowicie trudny, ale strasznie wdzięczny temat. Trzeci powód jest stricte biznesowy. Jest nisza – jest popyt a brak na dziś podaży.

Moi drodzy. Wracając do kobiet w ciąży – mamy cały czas baby boom. Nie tworzenie ofert baby Spa jest jak powiedzenie – nie dziękuję, nie chcę pieniędzy Klientek. To może brzmi wyrachowanie, ale takie są realia. My managerowie, doradcy musimy doradzać biznesowo. A baby Spa to temat rzeka, ta z kolei to woda a woda to życie. Być może nowe życie. Prosto ze Spa.

Źródło:

Adam Puda
mobile.: +48 797 12 72 12
http://spa-leaders.pl
Managment Consulting Education
Liderzy doradztwa dla sektora usług Spa & Beauty