Path


Strona główna »  Artykuły »  Z piękną skórą na urlop

Z piękną skórą na urlop

Już wkrótce początek okresu urlopowego, w którym każdy pragnie wyglądać nie tylko szczupło i zdrowo, ale także pokazać piękny, zdrowy koloryt skóry.

Wiele osób wybiera solarium lub łapczywe opalanie się przy pierwszych promieniach słonecznych aby na urlopie cieszyć się piękną opalenizną. Jak przygotować skórę, aby już w pierwszych dniach pięknie prezentować się na plaży? Jak opalanie wpływa na jej stan? Jak właściwie zabezpieczyć się przed słońcem? Czy jest alternatywa do korzystania z solarium?

Wyjście na plażę z pięknym brązowym kolorytem skóry, to z całą pewnością marzenie niejednej z nas. Pomimo wielu napływających informacji na temat negatywnego oddziaływania solarium, wiele osób wybiera ten sposób na uzyskanie pięknej opalenizny.

Znacznie jednak „zdrowszym” rozwiązaniem jest stosowanie samoopalaczy, tym bardziej takich, które zostały przygotowane w oparciu o tylko i wyłącznie naturalne składniki i które oprócz nadania pięknego kolorytu skóry, wyróżniają się prawdziwie uroczym zapachem.

Tantasia to zupełna nowość nie tylko na rynku polskim, ale także amerykańskim. Unikalna kompozycja składników, która wraz z melaniną zawartą w skórze, sprawia, że kolor opalenizny jest jak naturalny (nie pomarańczowy). Dodatkowo samoopalacz działa kojąco i głęboko nawilża skórę, która staje się miękka niczym jedwab. Wyróżnia się bardzo dobrą konsystencją, która prawidłowo stosowana na skórze nie pozostawia najmniejszych smug.

Opalenizna będzie więc równomierna, a stosując produkt regularnie każdego dnia koloryt będzie coraz ciemniejszy. Produkt ten przeznaczony jest dla każdej nawet dla bardzo wrażliwej skóry twarzy i ciała. Warto także przed wyjściem na plażę, czy chociażby spacer szczególnie zwrócić uwagę na te partie ciała, które najczęściej podlegają nasłonecznieniu. Twarz, ramiona oraz dekolt warto zabezpieczyć specjalnym pudrem Powder-Me Spf 30. Jest on łatwy w aplikacji, a do tego pudrowa konsystencja pozwala na uzyskanie transparentnego, lekko połyskującego pięknego kolorytu dłoni. Działa odżywczo i kojąco. Puder może być stosowany na oparzenia słoneczne w celu łagodzącym stan zapalny.

Każdy z nas ma inną skórę i inną tolerancję na słońce. Uzależnione jest to nie tylko genetycznymi uwarunkowaniami, ale także wiekiem i płcią. Intensywność napromieniowania z kolei także uzależniona jest od położenia geograficznego, w którym się znajdujemy: od wysokości n. p. m. (z każdym tysiącem metrów natężenie promieniowania wzrasta o 6%), czy też nawet od takich czynników, jak: odbicie wody, piasku, śniegu. Pogoda ma także wpływ na opalanie. W pochmurny dzień opalamy się minimalnie bezpieczniej niż przy pięknym słonecznym dniu, gdzie emisja UVA jest największa. Niewątpliwie duże znaczenie odgrywa pora dnia, w której przyjmujemy dawkę promieni słonecznych. Największe promieniowanie jest między godziną 10 a 14. Wówczas jest najsilniejsza emisja promieni podczerwonych oraz promieniowania ultrafioletowego (UV), które są najgroźniejsze dla skóry.

Należy jednak pamiętać o pozytywnym wpływie opalania. Według najnowszych badań zalecana dawka dziennego przebywania na słońcu to 10 min. Opalanie wpływa bowiem na poziom witaminy D3 w organizmie, która jest niezbędna dla wzrostu kości i chroni ciało przed osteoporozą. Ponadto opalanie się poprawia układ odpornościowy oraz odtruwa organizm, a poprzez dotlenienie krwi zapobiega chorobom serca, czy też stymuluje pozytywnie wegetatywny system nerwowy i poprawia samopoczucie.

Jednak tylko zdrowe i rozważne opalanie się będzie korzystne dla organizmu. Aby prawidłowo zabezpieczyć się przed słońcem i biorąc pod uwagę wszystkie czynniki związane z negatywnym skutkiem oddziaływania promieni słonecznych firma Environ przygotowała koncept, w oparciu o który, skóra uzyskuje pełną ochronę. Jednym z takich produktów jest blokada przeciwsłoneczna RAD. Jest to rewolucyjny krem, nadający jedną z najwyższych na świecie ochronę zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. Krem RAD jest także doskonałym preparatem nawet po oparzeniach słonecznych skóry w celu ukojenia dyskomfortu oraz pieczenia. Po zastosowaniu preparatu na poparzonej skórze, już po 30 minutach skóra odzyskuje właściwy koloryt.

Ważnym jest fakt, że po zastosowaniu kremu, skóra sama informuje o konieczności przyjmowania kolejnej dawki. Dzięki temu, zawsze jest pewność, że skóra jest prawidłowo chroniona zarówno przed fotostarzeniem (UVA), jak również przed oparzeniami słonecznymi (UVB).

Należy pamiętać także o całej gamie produktów oferowanych przez fi rmę ENVIRON zawierającą witaminę A w bezpiecznej tłuszczowej formie, takich jak np. Seria AVST, czy Luksusowa. To właśnie te produkty dają dodatkową ochronę w wysokości ok. Spf 20, którą docenią wszyscy fascynaci kąpieli słonecznych. Polecane jest zatem stosowanie kremu AVST na noc, na ciało natomiast doskonale sprawdzi się olejek AVST. Przy takiej pełnej ochronie jest pewność, iż podczas nocy zminimalizowane zostaną skutki fotostarzenia, na które narażamy się w trakcie kąpieli słonecznych. Nieuzupełnianie utraconych zapasów ochronnych witaminy A w skórze w postaci kremu po ekspozycji na słońce może prowadzić do kumulacji procesów fotostarzenia, które ujawniają się nawet po latach. Planując urlop niezwykle istotnym jest więc odpowiednie przygotowanie skóry. Zatem zamiast solarium, warto zastosować samoopalacz, który nie tylko nada skórze naturalny brązowy koloryt, ale dodatkowo wzmocni jej ochronę. Nie można jednak zapominać również o konieczności zastosowania odpowiedniej bariery, zarówno w postaci kremu z witaminą A, regenerującego skórę po słońcu, jak i ochrony słonecznej. Zlekceważenie tych zaleceń może doprowadzić do uszkodzeń skóry, często trudnych do odwrócenia.

SKLEP - wejscie

************************************************************************

Polecamy zakupy w sklepie www.fajnekosmetyki.eu

************************************************************************