Path


Strona główna »  Artykuły

Artykuły

Zapytaj o poradę

Zapytaj o poradę lub podziel się swoim doświadczeniem.

Na wasze e-maile czekamy pod adresem: kosmetolog@kosmetolog.com.pl

Chcesz opublikować swój artykuł ? Prześlij go nam - publikujemy artykuły bezpłatnie.

Pielęgnacja skóry po 50 roku życia

Skóra pań po 50. roku życia traci sprężystość i staje się cieńsza. Jej pielęgnacja wymaga od kosmetyczki dużego doświadczenia, klientki w tym wieku często mają bowiem nadciśnienie i szereg innych dolegliwości. W związku z tym należy przeprowadzić rzetelny wywiad i zorientować się w stanie zdrowia, aby później dobrać rodzaj i częstotliwość zabiegów odpowiednich do wieku, stanu zdrowia i skóry oraz możliwości naszych klientek

Przy wyborze zabiegów dla tej grupy wiekowej ważne są też przyzwyczajenia i preferencje pań. Jeżeli dopasowujemy zabiegi do potrzeb naszej

Pielęgnacja skóry po 30 roku życia

Skóra kobiet po 30. roku życia wymaga regularnej pielęgnacji zarówno w gabinecie, jak i w domu. Odwiedzają nasz gabinet panie, które mają problemy z cerą naczyniową, a nawet trądzikiem różowatym. Typowa tłusta cera rzadko się zdarza, ale często mamy do czynienia z osobami, u których pojawiają się wykwity ropne w okolicach żuchwy. Częstym problemem jest również skóra sucha, skłonna do podrażnień, zaś wahania wagi powodują kłopoty z utrzymaniem nienagannej figury.

Botox w leczeniu nadpotliwości

Nadmierna potliwość stanowi olbrzymi problem dla około 1% dorosłych przedstawicieli populacji.

Relacje społeczne osób cierpiących na tę dolegliwość są utrudnione i mogą negatywnie wpływać na ich stan emocjonalny. Zaburzają zarówno życie zawodowe, jak i prywatne. Dokuczliwy pot jest barierą w nawiązywaniu kontaktów. Możliwość leczenia tej dotkliwej zmiany przez specjalistów medycyny estetycznej przyniosła ulgę i przywróciła zadowolenie wielu pacjentom.

Rozpoznanie hiperhydrozy (nadmiernej potliwości) jest trudne, gdyż potliwość w dużym zakresie jest cechą osobniczą, więc granicę między stanem fizjologicznym a patologicznym niełatwo jest zdiagnozować. Zmiana ta może być uogólniona lub miejscowa. Uogólnione pocenie najczęściej występuje w przebiegu chorób związanych z nadczynnością tarczycy, przy cukrzycy, schorzeniach reumatycznych, otyłości, menopauzie i ustępuje po zastosowaniu leczenia w ich kierunku. Pocenie miejscowe dotyczy natomiast ograniczonych powierzchni ciała, najczęściej dłoni, podeszew stóp, dołów pachowych oraz rzadziej pachwin i twarzy. Diagnozę ułatwia pomiar nadmiernego wydzielania potu próbą Minora, która polega na aplikacji w miejsca dużej wilgotności jodku potasu i skrobi. Reakcja barwna wskazuje powierzchnie, na których wydzielanie potu jest największe.

Macrolane

Macrolane Jacek Jarliński Dr n. med. Specjalista chirurg plastyk

To nowa metoda powiększenia piersi polegająca na wstrzyknięciu preparatu kwasu hialuronowego w celu zwiększenia objętości, poprawy konturu oraz jędrności piersi.

Metoda MACROLANE została wprowadzona w Polsce na początku 2008 roku, na świecie była znana kilka miesięcy wcześniej. Gabinet Chirurgii Plastycznej AESTETICA prowadzony przez doktora Jacka Jarlińskiego był jedną z pierwszych klinik w Polsce, która proponowała swoim pacjentkom zabieg MACROLANE.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA1) - z dnia 17 lutego 2004 r.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA1) - z dnia 17 lutego 2004 r.

w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych, jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej

(Dz. U. z dnia 27 lutego 2004 r.)

Na podstawie art. 13 ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o chorobach zakaźnych i zakażeniach (Dz. U. Nr 126, poz. 1384 oraz z 2003 r. Nr 45, poz. 391 i Nr 199, poz. 1938) zarządza się, co następuje:

Podgrzewacze do kamieni XXI w CALDERA

Przy zakupie podgrzewacza szkolenie GRATIS

Więcej

Ceny i opisy znajdziesz również w sklepie: www.fajnekosmetyki.eu