Path


Strona główna »  Cabines.pl

Cabines.pl

Polecamy prenumeratę wszystkim kosmetyczkom oraz klientkom salonów kosmetycznych oraz SPA, doceniających fachowe porady i profesjonalną obsługę.

Iwona Krzemińska

właścicielka autoryzowanego salonu Wellness&SPA Academi'e

.....................................................................................................................................................

CABINES Świat Kosmetyki Profesjonalnej jest polską edycją francuskiego czasopisma kosmetycznego o tej samej nazwie. W Polsce ukazuje się od 2003 roku.

Podajemy jedynie rzetelne, sprawdzone informacje. Błyskawicznie przekazujemy informacje o światowych nowościach kosmetycznych. W stałych działach - m.in. dossier, prezentacje, techniki makijażu, paznokcie, nowości, wydarzenia - prezentujemy i omawiamy wszelkie nowe trendy i zjawiska w branży, opisujemy nowe zabiegi i preparaty, a gdy zachodzi potrzeba przypominamy już obecne na rynku. Znajdziecie Państwo u nas również wywiady z osobistościami świata branży kosmetycznej polskiej i zagranicznej, porady z zakresu marketingu i zarządzania oraz dział wellness i spa.

Kontakt: PRESS & MEDIA Leszek Kryniewski

45-087 Opole ul. Powstańców Śląskich 32a/1, telefon: 077 402 52 52, dorota@pressmedia.pl , www.cabines.pl

.....................................................................................................................................................

Rozstępy

Rozstępy skórne to dolegliwość często spotykana i u kobiet, i u mężczyzn, nawet młodych. W niniejszym artykule przedstawimy fizjologiczne przyczyny powstawania tego defektu skórnego oraz sposoby na zredukowanie ich oraz uniknięcie powstawania nowych.

Masaż kobiet w ciąży

O masażu przyszłych mam rozmawiamy z Magdaleną Wierny-Malinowską, fizjoterapeutką i masażystką, mamą dwumiesięcznej Hani.

Czy można masować kobiety w ciąży? Można, a nawet warto stosować masaże, byle z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. W Anglii jest to dość popularny zabieg, masowałam tam mnóstwo przyszłych mam. Lekarze i położne zachęcają pacjentki do tej formy zabiegów, gdy tymczasem w Polsce kobiety się boją, a lekarze czasem odradzają masaż. Starsze książki o masażu podają nawet ciążę jako jedno z przeciwwskazań do masowania. Ciąża nie jest jednak chorobą i można masować ciężarne kobiety, trzeba tylko znać zasady.

Pierwsza wizyta w gabinecie – jak przyjąć klientkę?

Przeprowadzenie wywiadu kosmetycznego, dokonanie diagnozy skóry i założenie kartoteki są niezbędnymi elementami prawidłowo wykonanego zabiegu kosmetycznego. Dzięki temu uzyskamy podstawowe informacje na temat naszej klientki, dotychczasowej pielęgnacji, stanu skóry i oczekiwań. Nie bez znaczenia jest również podejście do osoby odwiedzającej nasz gabinet.

Komunikacja poza słowami - Cabines

Zawód kosmetyczki oraz masażysty polega na nieustannym kontaktowaniu się z innymi. Poza niezbędną znajomością technik zabiegowych, których jest tak wiele, bardzo ważne jest odpowiednie podejście do klienta i umiejętność nawiązywania dobrych relacji.


Zazwyczaj masaż czy zabieg kosmetyczny wykonywany jest w ciszy, bez komunikacji werbalnej, co ma ułatwić relaksację klienta, ale wiadomo, że rozmowa stanowi zaledwie 7% całej komunikacji. Co stanowi pozostałe 93% komunikacji i sposobu bycia?

Cellulit - jaka strategia? - Cabines

Dystrofia tkanki podskórnej dolnej części ciała, zwana popularnie cellulitem, dotyczy ponad 80% żeńskiej populacji.

Mimo że defekt ten nie wpływa na witalność organizmu, uważa się go za pogorszenie stanu zdrowia, wpływa bowiem silnie na psychikę. Wiele kobiet postrzega cellulit jako defekt tak wielki, że odbija się to na ich poczuciu własnej wartości. Chcąc go zredukować, chcą też poprawić swoje samopoczucie. Cellulit - jaka strategia?