Path


Strona główna »  Cabines.pl »  Zabiegi i kosmetyki dla mężczyzn

Zabiegi i kosmetyki dla mężczyzn - Cabines

W 2005 roku jednym z najszybciej rozwijających się segmentów francuskiego rynku kosmetycznego były produkty pielęgnacyjne dla mężczyzn. Odzwierciedleniem przemian mentalności w stosunku do męskiej dbałości o urodę jest rozwój SPA, które jest adresowane zarówno do mężczyzn, jak i do kobiet. Gabinety piękności nie mogą zostawać w tyle i powinny pomyśleć o ofercie skierowanej do "płci brzydkiej", która nie chce być już "brzydka".

Zabiegi gabinetowe dla panów skupiają się na oczyszczaniu skóry, złuszczaniu obumarłych warstw naskórka, żeby przywrócić skórze gładkość i blask, na nawilżaniu i odżywianiu.

Nowe podejście do urody

Za sprawą środków masowego przekazu i przemian społecznych wizerunek odgrywa dziś bardzo istotną rolę, zwłaszcza na płaszczyźnie zawodowej. Dbanie o wygląd przestaje być domeną kobiet. Panowie pracują nad sylwetką, chodzą na siłownię, do manikiurzystki, na solarium i do salonu odnowy, a nawet poddają się operacjom plastycznym. To przeważnie stosunkowo młoda klientela, w wieku około 25-45 lat, wywodząca się ze środowisk miejskich, spośród biznesmenów, prawników, polityków, artystów. Męskie podejście do pielęgnacji ciała różni się jednak nieco od kobiecego. Mężczyźni nie mają w sobie tyle kokieterii, są bardziej pragdossier matyczni, szukają głównie szybkich, skutecznych i łatwych w użyciu metod oraz produktów. Również stylistyka kosmetyków dla nich przeznaczonych ma znaczenie - musi być oszczędna, kolory ciemne - niebieski, czerń, srebro. Przez ostatnie dziesięciolecia pielęgnacja męskiej urody ograniczała się do podstawowej higieny i golenia. Dzisiaj marki kosmetyczne oferują całe linie produktów pielęgnacyjnych dla panów, od szamponów po kremy do twarzy. Zawierają one silne dawki substancji czynnych, żeby działać szybko i skutecznie. Ich konsystencje są lekkie, zapachy świeże i dynamiczne. Nawet same opakowania są praktyczne - tuby i flakoniki z pompką zamiast słoiczków.

Męska skóra

Męska skóra jest o około 25% grubsza od kobiecej, jest również bardziej tłusta, do czego przyczyniają się męskie hormony - androgeny, zwłaszcza testosteron. Tłustość jej sprawia, że bardziej jest narażona na zaskórniki, rozszerzone pory, trądzik i łojotok. Apokrynowe gruczoły potowe również pracują mocniej niż u kobiet, odczyn skóry jest więc bardziej kwasowy. Z drugiej strony, sebum i pot wzmacniają film hydrolipidowy skóry mężczyzn, dlatego jest ona zwykle lepiej nawodniona, bardziej elastyczna i odporna na zmarszczki. Zawiera więcej kolagenu i elastyny. Za to kiedy zmarszczki już się pojawią, są głębsze i bardziej widoczne. Typowo męski zabieg, jakim jest golenie, jest jednym z największych wrogów skóry panów. Niszczy ochronny film, powodując przesuszenie i erozję naskórka, podrażnienia i zaczerwienienia, dlatego program pielęgnacji dla mężczyzn musi obejmować też łagodzenie uszkodzeń i podrażnień spowodowanych częstym goleniem.

Anne-Sophie Gamelin
więcej w Cabines nr 23