Path


Strona główna »  Cabines.pl »  PielÄ™gnacja skóry po 20 roku życia

Pielęgnacja skóry po 20 roku życia

Panie między 20. a 30. rokiem życia należą do grupy klientek bardzo aktywnych. Zajęcia na uczelni, praca zawodowa i pogodzenie tego z życiem rodzinnym jest bardzo stresujące.

Niestety, kłopoty z cerą coraz częściej wynikają z życia w pośpiechu i złej pielęgnacji. Najczęstszym błędem popełnianym przez klientki w tym przedziale wiekowym jest stosowanie źle dobranych kosmetyków. Niemal wszystkie używają tylko silnie nawilżających kremów, zapominając o tym, że skórze należy dostarczyć także witamin i substancji odżywczych.

Codzienna pielęgnacja

Jeżeli nasze klientki w dalszym ciągu borykają się z trądzikiem, oprócz stosowania preparatów do oczyszczania skóry i odpowiednich kremów powinny sięgnąć po lecznicze korektory, a nawet podkłady dobrane do ich cery. Bardzo ważne jest zabezpieczenie w chłodne dni skóry wrażliwej z trądzikiem. Czynniki zewnętrzne, np. mróz, mają duży wpływ na cerę. W okolicach oczu zaczynają się pojawiać pierwsze zmarszczki, dlatego należy zacząć stosować preparaty nawilżające, zawierające ceramidy i witaminy. W dobie błyszczyków na pewno nasza klientka będzie dbała o usta. Jeżeli ta pielęgnacja okaże się niewystarczająca, to możemy polecić specjalne preparaty do ust, którymi dysponuje już każda firma kosmetyczna. Podczas zabiegów zwróćmy uwagę na szyję klientki. Może ona również wymagać troski. Proponuję wtedy dołączenie do pielęgnacji domowej kremu na szyję i dekolt. Nieodzowne jest stosowanie balsamu do ciała. Oprócz niego możemy polecić specjalne preparaty w zależności od tego, jaki pojawi się problem (ciąża, cellulit, rozstępy, atopowe zapalenie skóry itp.)

Pielęgnacja twarzy

W gabinecie dobieramy zabiegi do potrzeb skóry. W obecnych czasach głównym elementem zabiegu stał się masaż. Możemy go wykonać na kremie bogatym w składniki odżywcze, nawilżające, dotleniające, witaminy itd. Klientki w przedziale wiekowym 20-30 lat mają mało zmarszczek, chociaż pierwsze mogą się już zarysować w miejscach, gdzie mimika twarzy jest silna, np. w fałdzie nosowo-wargowym. Stosujemy głównie głaskanie i rozcieranie, ale tam, gdzie trzeba zadziałać mocniej, wykonujemy szczypanie i oklepywanie. Masaż w tym wieku powinien odprężać i odstresowywać skórę, dlatego nie ograniczajmy się do twarzy. Proponuję masaż twarzy i szyi doprowadzić do połowy pleców i ramion. Kiedy klientka leży pod algami czy maseczką, wymasujmy jej ręce i stopy.

ZÅ‚uszczanie

Na pewno pojawią się w naszym gabinecie klientki, które mają jeszcze kłopoty z trądzikiem lub pozostały im przebarwienia po domowym oczyszczaniu lub częstym korzystaniu z solarium. W zależności od stanu skóry i efektu, jaki chcemy uzyskać, dobieramy kwasy o wysokim lub niskim stężeniu, odpowiednim pH, z koniecznością użycia neutralizatora lub nie. Na rynku jest bardzo bogata oferta tego typu zabiegów. Jeżeli uważamy, że konieczne jest zdecydowane działanie, zastosujmy peeling ziołowy albo mikrodermabrazję. Zawsze przed zabiegiem należy przeprowadzić wywiad z klientką. Upewnijmy się, że nie złuszczała skóry w ciągu trzech tygodni przed wizytą u nas. Musimy ją dokładnie poinstruować, jak powinna pielęgnować skórę po mikrodermabrazji, aby uniknąć pojawienia się kolejnych przebarwień po zabiegu. Zawsze należy mieć w gabinecie maskę łagodzącą, którą możemy zastosować, gdyby skóra była zbyt zaczerwieniona. Najlepiej zaopatrzyć klientkę w produkty do pielęgnacji domowej, da nam to pewność, że skóra prawidłowo się zregeneruje.

Pielęgnacja ciała

Coraz częściej u młodych klientek pojawiają się rozstępy. Pośrednią przyczyną jest podążanie za modą, a bezpośrednią - zbyt duże wahania wagi, złe nawyki żywieniowe, brak ruchu, obcisłe ubrania itd. Możemy pomóc naszym klientkom, stosując masaż i złuszczanie, ale nie uda się odbudować zerwanych włókien tkanki łącznej, zmiany mogą być jedynie mniej widoczne. Dlatego warto zapobiegać ich powstawaniu przez stosowanie odpowiednich kosmetyków oraz zabiegów ujędrniających i wzmacniających skórę.

DÅ‚onie i stopy

Wiele klientek w tym wieku ma sztuczne paznokcie. Naszym zadaniem jest doradzić najlepszą metodę ich przedłużania. Należy się zorientować, jaki rodzaj pracy wykonuje klientka, gdyż np. zawód protetyka wyklucza noszenie akryli. Przed założeniem należy zwrócić uwagę, czy paznokcie są zdrowe. Jeśli zauważymy jakąkolwiek niepokojącą zmianę, skierujmy naszą klientkę do lekarza dermatologa. Usługę manicure łączymy z masażem dłoni. Szczególną uwagę poświęcamy nadgarstkom, ponieważ praca przy komputerze, który stał się nieodzownym elementem naszego życia, obciąża te okolice. Należy przyzwyczaić klientkę do używania kremów do rąk, które powinnyśmy mieć w ofercie. Doskonale zadziała parafina, zwłaszcza zimą. Dłonie są wizytówką kobiety, dlatego należy poświęcić im dużo czasu. Nie zapominajmy o stopach, także w okresie zimowym. Coraz częściej u naszych młodych klientek pojawia się problem wrastania paznokci. prowadźmy do oferty gabinetu klamry korygujące, które przyniosą im dużą ulgę. Jeżeli problem pojawił się po raz pierwszy, to wystarczą 2-3 miesiące, aby paznokieć przestał sprawiać ból. Czasami jednak założenie klamry trzeba powtórzyć. Duże palce u stóp możemy ozdobić, aby klamra była jak najmniej widoczna.

Bardzo ważne jest zabezpieczenie w chłodne dni skóry wrażliwej z trądzikiem. Czynniki zewnętrzne, np. mróz, mają duży wpływ na cerę

Małgorzata Cieślewicz
więcej w Cabines nr 24