Path


Strona główna »  Artykuły »  KALENDARIUM NAJBLIŻSZYCH SZKOLEŃ »  Anna Kroczak mgr Fizjoterapii

Anna Kroczak mgr Fizjoterapii

Nauczyciel, rehabilitant, szkoleniowiec. Miłośnik masażu anty - cellulitowych

  • rehabilitacja
  • masaż bańkami chińskimi
  • profilaktyka cellulitu
  • masaż reiki
  • masaż bambusami
  • masaż kamieniami
  • drenaż limfatyczny
  • masaż miotełkami bambusowymi
  • masaż kamieniami drewnianymi
  • masaż siatsu

................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

.........................................................................................................................................................................................................................................................

Reiki jest wspaniałą i niezwykle skuteczną metodą terapii naturalnej. Polega na przekazywaniu uzdrawiającej energii od terapeuty do pacjenta poprzez delikatny dotyk rąk. Szczególne układy i pozycje rąk terapeuty, specjalnie dobrane miejsca energetyczne na ciele pacjenta i niepowtarzalny, relaksujący klimat zabiegów Reiki są charakterystyczne dla tej metody.

Starojapońskie słowo: "Reiki" oznacza w dosłownym tłumaczeniu "uniwersalną energię życia". Energia ta przepływa przez wszystko co istnieje, ożywiając, tworząc i bezustannie odnawiając. Jej swobodny przepływ przez ciało człowieka gwarantuje jego zdrowie fizyczne, psychiczne i emocjonalne.

Bywa jednak, że np. wskutek negatywnych emocji, zmartwienia, urazy, żalu, czy przeżywanego silnego stresu, swobodny przepływ energii życiowej zostaje zablokowany, wtedy pojawia się choroba, a człowiek potrzebuje pomocy. Im dłużej trwa blokada, tym choroba jest cięższa a objawy poważniejsze. Pomocy może szukać u terapeuty Reiki, który w czasie zabiegu jest w stanie skierować odpowiednio strumień energii życiowej w celu pobudzenia sił obronnych organizmu, usunąć blokady i przygotować system immunologiczny do samoleczenia.

Reiki wspiera naturalny proces leczenia, ożywia umysł i ciało, przywraca duchową harmonię, usuwa blokady energetyczne, oczyszcza organizm z toksyn. Leczący dotyk łagodzi ból po nastawianiu złamań i przyspiesza zrost kości, zmniejsza krwawienie i skraca czas rekonwalescencji po operacjach, zmniejsza skutki uboczne przyjmowania leków. Reiki może, łagodząc bóle, uczynić łatwiejszym poród. Reiki można stosować jako jedyną terapię lub łączyć z inną

Historia i tradycja

W znanej dzisiaj postaci metoda Reiki powstała 100 lat temu w Japonii, ale istota tej sztuki naturalnego uzdrawiania wywodzi się ze staroindyjskiej ajurwedy (dosłownie wiedzy o życiu), która znana była już 2500 lat temu. W czasach najnowszych została odkryta i upowszechniona przez dr. Mikao Usui, żyjącego i działającego w Kioto w latach 1865-1926.

W drugiej połowie XX w. metodą tą zainteresował się świat zachodni, upatrując w niej skuteczny sposób przywracania równowagi pomiędzy ciałem a psychiką człowieka. W Polsce Reiki pojawiło się w 1988 roku.