Path


Strona główna »  Cabines.pl »  PielÄ™gnacja skóry po 30 roku życia

Pielęgnacja skóry po 30 roku życia - Cabines

Skóra kobiet po 30. roku życia wymaga regularnej pielęgnacji zarówno w gabinecie, jak i w domu. Odwiedzają nasz gabinet panie, które mają problemy z cerą naczyniową, a nawet trądzikiem różowatym. Typowa tłusta cera rzadko się zdarza, ale często mamy do czynienia z osobami, u których pojawiają się wykwity ropne w okolicach żuchwy. Częstym problemem jest również skóra sucha, skłonna do podrażnień, zaś wahania wagi powodują kłopoty z utrzymaniem nienagannej figury.

Codzienna pielęgnacja

Bardzo ważne jest dobranie odpowiednich kosmetyków. Skóra pań w tym wieku zmienia się i naszym zadaniem jest dobrać odpowiednie zabiegi i preparaty do stosowania w pielęgnacji domowej. Niezbędny jest preparat do demakijażu oczu i twarzy oraz odpowiedni peeling. Należy przyzwyczaić klientki do regularnego stosowania kremu do rąk, stóp oraz ciała, zwłaszcza gdy staramy się o poprawę wyglądu problematycznych stref, takich jak uda, pośladki czy brzuch. Do naszych gabinetów zaglądają także mężczyźni. Ich skóra starzeje się nieco inaczej. U kobiet zmarszczki pojawiają się stopniowo i systematycznie pogłębiają, natomiast u mężczyzn, którzy nie stosują odpowiedniej codziennej pielęgnacji, około 40. roku życia dochodzi do gwałtownej utraty elastyczności i jędrności, dlatego przekonujmy panów po trzydziestce, aby wprowadzili do swojej codziennej pielęgnacji krem.

Makijaż

W makijażu dziennym używamy podkładów. Najczęściej kryjących, ponieważ klientki w tym wieku mają zwykle kłopoty z przebarwieniami albo widocznymi naczyniami. W makijażu oczu nie podążamy za modą, ale dostosowujemy cienie do typu urody. Paniom, które mają kłopoty z utrzymaniem linii brwi, możemy wykonać makijaż permanentny. Usta, które powoli zaczynają tracić swój koloryt i regularny kształt, wypełniamy kolorem starannie dobranym do typu urody i upodobań naszej klientki.

DÅ‚onie i stopy

Wykonując w gabinecie zabieg w obrębie twarzy i dekoltu, nie zapominajmy o dłoniach. Po nałożeniu klientce maseczki możemy wymasować dłonie i również zaaplikować maseczkę, którą zmyjemy tuż przed zakończeniem zabiegu. Mamy bogaty wybór zabiegów na dłonie, poczynając od peelingów o rozmaitych zapachach i kolorach, poprzez parafinę, po maski kremowe i żelowe. Przed szczególnymi okazjami możemy nałożyć maskę algową lub gipsową. Jeżeli nasza klientka ma zaniedbane dłonie, to bardzo pomocna może okazać się mikrodermabrazja. Zastosowanie odżywczej lub nawilżającej maski przedłuży osiągnięty efekt. Po maskach błotnych i kaolinowych należy użyć kremów natłuszczających. Krem pielęgnacyjny zastosowany na koniec zabiegu możemy polecić klientce do stosowania na co dzień. Sztuczne paznokcie możemy ozdabiać, wtapiając w nie różne elementy bądź zdobiąc rysunkiem. Wszystko zależy od upodobań i miejsca pracy naszej klientki. Zdecydowanie więcej pracy musimy poświęcić naturalnym paznokciom. Odpowiednio je odżywić, zapobiec łamliwości, nierównościom występującym na płytkach. Profesjonalne lakiery są bardzo trwałe, ale dobrze jest wzmocnić je dobrym utwardzaczem. Nie tylko dłoniom należy poświęcić więcej uwagi. Niezbędne staje się codzienne stosowanie kremu do stóp. Skóra stóp szybko się przesusza, dużo pań narzeka na pękające pięty i odciski. Regularna pielęgnacja zaoszczędzi im cierpień, a nam wiele pracy. Możemy doradzić klientkom stosowanie preparatów nawilżających i zmiękczających. Zaproponujmy też regularne stosowanie peelingu. Wiele pań zaczyna mieć kłopoty z zastojem limfy, często narzeka na ociężałość nóg. Regularny pedicure z drenażem może im przynieść ulgę. Przekonajmy nasze klientki, żeby dbały o stopy i nogi cały rok, nie tylko w okresie letnim. Odpowiednio dobrany zestaw pielęgnacyjny może je do tego zachęcić.

Bardzo ważne jest dobranie odpowiednich kosmetyków. Skóra pań w tym wieku zmienia się i naszym zadaniem jest dobrać odpowiednie zabiegi i preparaty do stosowania w pielęgnacji domowej.

Małgorzata Cieślewicz
więcej w Cabines nr 25