Path


Strona główna »  Cabines.pl »  Kontrolowana mikrodermoabrazja

Kontrolowana mikrodermoabrazja

Mikrodermabrazja to metoda mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Dzięki natychmiast widocznym rezultatom należy do najczęściej wybieranych przez klientów zabiegów.

Już w starożytnym Egipcie królowe pielęgnowały skórę za pomocą ubitego na proszek alabastru. Takie mechaniczne złuszczanie naskórka było jedną z pierwszych metod wykonywania peelingu. Przez kolejne stulecia używano coraz to innych metod i substancji do złuszczania, naturalnego odświeżania i odmładzania skóry. W 1985 roku we Włoszech przeprowadzono pierwszy zabieg mikrodermabrazji. Na początku była ona wykonywana tylko przez lekarzy dermatologów, obecnie coraz częściej jest praktykowana również w gabinetach kosmetycznych.

Sposób wykonania
Mikrodermabrazję wykonuje się za pomocą specjalnej głowicy pokrytej drobinkami diamentu lub rozpylającej na skórę sterylne mikrokryształki tlenku glinu. Tlenek glinu (Al2O3), inaczej korund, jest materiałem naturalnym i neutralnym dla organizmu. Charakteryzuje go wyjątkowa zdolność ścierania i wysoka czystość chemiczna. Jest dobrze tolerowany przez skórę. W czasie kontrolowanej mikrodermabrazji zostaje utworzone podciśnienie, które uruchamia strumień kryształów korundu. Równomiernie rozpylone na skórę kryształy podrywają martwe komórki naskórka - efekt porównywalny z "burzą piaskową" - oraz wszelkie zanieczyszczenia, które następnie zassane są do oddzielnego pojemnika.Podczas mikrodermabrazji diamentowej efekt eksfoliacji uzyskuje się poprzez działanie ścierające głowicy pokrytej warstwą naturalnego diamentu i pompy zasysającej martwy, zrogowaciały naskórek.Kontrolowana mikrodermabrazja pozwala na stopniowe ścieranie zrogowaciałego naskórka, warstwa po warstwie, aż do pożądanego poziomu, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb skóry. Ta cecha sprawia, że jest to metoda bardzo bezpieczna i w odróżnieniu od innych peelingów nie niesie ryzyka powstawania blizn i hiperpigmentacji. Stopniowe usuwanie górnych pokładów naskórka stymuluje proces naturalnej odbudowy komórek skóry. Nowe, zdrowe komórki stopniowo zastępują komórki słabe i zniszczone. W wyniku usunięcia warstwy rogowej skóra staje się gładka, rozjaśniona i świeża już po pierwszym zabiegu. Wyniki są natychmiastowe i możliwe do oceny zarówno wizualnie, jak i przez dotyk. Zmiany histologiczne dotyczą nie tylko naskórka, ale również skóry właściwej. Obserwuje się wzrost syntezy nowego kolagenu (neokolagenizacja), pobudzenie metabolizmu komórkowego, lepsze wykorzystywanie tlenu przez komórki skóry. Dzięki temu mikrodermabrazja uznana jest za bardzo efektywną metodę odmładzania skóry, redukcji blizn, przebarwień oraz zmian trądzikowych. Z każdym zabiegiem efekty się potęgują, a skóra nabiera zdrowego wyglądu i kolorytu. Wysoką skuteczność zabiegów obserwuje się w przypadkach, w których zawodzą tradycyjne metody kosmetyczne.Niewątpliwą zaletą zabiegu mikrodermabrazji jest to, że jest on bezbolesny, prosty, trwa krótko, a po jego wykonaniu pacjent nie jest wyłączony z życia codziennego. Jedynie podczas głębszej eksfoliacji, jak to ma miejsce w terapii blizn, przebarwień czy zmian trądzikowych lub w przypadku wrażliwej, reaktywnej skóry, może pojawić się rumień i nadwrażliwość, które zazwyczaj ustępują po kilku godzinach.

Więcej w Cabines 17.