Path


Strona główna »  Wyposażenie gabinetu »  Focus MELODY RF - odbudowa kolagenu, cellulit

Focus MELODY RF - odbudowa kolagenu, cellulit

Focus MELODY RF - odbudowa kolagenu, cellulit

Radio Frequency działa przyczynowo, ujędrnia i zagęszcza skórę, odwraca skutki starzenia się skóry.

Zabiegi są skuteczne i bezpieczne, gdzyż Radio Frequency absorbowane w komórkach skóry nie niszczy innych struktur.
Pierwsze efekty są widoczne po około 3-5 tygodniach. Najlepsze rezultaty występują u osób w wieku 30-55 lat, u których skóra łatwiej reaguje na bodźce stymulujące, u osób starszych wyniki są również dobre, zwłaszcza, gdy kuracja jest intensywniejsza.

Melody RF jest urządzeniem dwupolarowym, dlatego kontroluje głębokość i pozycję wysyłanych impulsów fal radiowych do określonych warstw skóry. Włókna kolagenowe podgrzewane są do temp. 45-60 C

Jest to najodpowiedniejszy przedział temperatury dla efektywności oraz bezpieczeństwa zabiegu.

Głowica bądź elektrody emitujące fale radiowe przyłożona do powierzchni skóry powoduje zmianę organizacji znajdujących się w niej jonów, dodatkowo pole o zmiennym napięciu wymusza ich ruch. Drgające jony powodują nagrzanie obszaru, w którym działają, w ten sposób energia fal radiowych zmieniana jest na ciepło, co zwiększa ukrwienie skóry, a wraz z nim dotlenienie i odżywienie komórek. Sprawniej też usuwane są szkodliwe produkty przemiany materii.

Lepiej pracujące komórki będą sprawniej produkować i regenerować włókna kolagenowe, a dzięki wysokiej temperaturze zostaną one ściągnięte i bardziej napięte.Efektem jest uzyskanym jest poprawa jakości skóry, ujędrnienie zwiotczeń twarzy i ciała


MODELOWANIE ciała Technologia Melody RF

Selektywnie ogrzewa komórki tłuszczowe co prowadzi do zwiększenia ich metabolizmu i kurczenia się w skutek lipolizy (wydzielanie płynnego tłuszczu w postaci kwasów tłuszczowych). Kwasy tłuszczowe poprzez błonę komórkową dostają się do przestrzeni międzykomórkowej gdzie są absorbowane np. przez komórki mięśni i spalane, bądź przez układ limfatyczny i krwionośny transportowane są do wątroby, tam trawione i wydalane przez nerki i układ trawienny.

Cellulit

Skupisko dużej ilości powiększonych komórek tłuszczowych w warstwie podskórnej (nagromadzenie tłuszczu powoduje ucisk od wewnątrz na skóry a przez to powstanie tzw. efektu "skórki pomarańczowej"). Dodatkowo oprócz usuwania nadmiaru tłuszczu Technologia Melody RF pomaga wygładzać pojawiający się cellulit (poprzez napinanie włókien kolagenu i elastyny) bez okaleczenia naczyń krwionośnych i limfatycznych oraz potęguje namnażanie się nowego kolagenu przez fibroblasty.

Zabiegi RF MELODY dla twarzy dają następuje efekty

 • likwidacja zwiotczeń twarzy, szyi i dekoltu
 • poprawa napięcia policzków
 • podniesienie owalu twarzy i podbródka
 • ujędrnienie struktury skóry
 • zmniejszenie "worków"pod oczami
 • likwidacja tzw. "chomików"
 • obkurczanie zwisającego podbródka
 • zmniejszenie przebarwień
 • uniesienie opadających powiek górnych
 • wygładzenie zmarszczek i kurzych łapek
 • lepsze odżywienie tkanek-odprężenie mięśni twarzy
 • Zabiegi są bezbolesne, urządzenie jest bezpieczne - dwupolarowość .

Długotrwałe efekty ( nawet do 5 lat )